Jdi na obsah Jdi na menu
 


Maškarní karneval

28.2.2009

 

sponzoři :

Beas a.s. cukrářská výroba                          Cukrárna Zdeněk Doleček                     Čalounictví a truhlářství Drahomíra Lehká       Drogerie, barvy, laky  Hana Stránská         Drogerie TETA Letohrad                            Duha s.r.o. Venuše Zientková                         Hračkářství  Jaroslava Kalousková                 Chovatelské potřeby Corby - Miloslav Svoboda  Jamall CZ a.s.  nábytek Lukavice                  Kareřnický salon MONA Žamberk           Kadeřnictví Ivana Kubešová                        Koupaliště Luboš Marek                                 Kovomat Plus Letohrad                              K plus K s.r.o. Letohrad                                  Květinářství U zvonečku Šárka Filipová          Lékárna RNDr. Renáta Štefanská               Medicinální pedikůra Jana Müllerová              Obuv a kožené zboží Miloslava Zippová            Obuv  Stanislav Skalický                             Oční optik  optometrista Jičí Mencák                OEZ s.r.o.Letohrad                                   Ovoce zelenina Hana Lorencová                       Papírnictví Alena Šťovíčková                       Pekárna Letohrad                                           Pojišťovna Generali                                   Salon Beauty Zuzana Bodláková                   Second hand U zvonečku Š. Filipová            U berušky  Radka Tomášová dárkové zboží                    
                                                                                                  

       Poslední únorový den jsme na sále v naší hasičárně pořádali II. ročník maškarního karnevalu. Mladší děti jsme nechali, aby si to užili v  maskách. A my starší jsme se rozdělili na ty, kteří budou mít taky masku a na pomocníky. Překvapivě téměř všichni kluci chtěli masky, kdežto holky chtěly pomáhat. Vyzdobili jsme sál, nachystali tombolu a čekali na první masky.

      Těch přišlo k naší nemalé radosti veliké množství. Po promenádě a společném focení došlo na vyhlašování té nejlepší a porota měla plné ruce práce. Nakonec to vyřešila šalamounsky a za nejlepší vyhlásila všechny a odměnila je kinder vajíčkem.

 Obrazek

     Novinkou letošního ročníku byla soutěž o nejlepší dospěláckou masku. Tato kategorie sice nebyla tak hojně obsazena, ale o to krásnější masky přišly. První cenu vyhrála  Božena Malá se svou "stodvacítkou",  druhé místo obsadila strašidelně krásná smrtka a třetí skončila kočka. Stejně jako v dětské kategorii, tak i všechny dospělácké masky obdržely malou pozornost.  A tak se dostalo i na krásné myšky nebo výbornou neandrtálskou rodinku. Všem dospěláckým maskám děkujeme a věříme, že budou inspirací pro další ročník.

  Obrazek

    Po kratičkém tanečku následovalo vystoupení kouzelníka. Děti si posedaly po židlích i  po zemi a nevěřícně koukaly a úžasem vykřikovaly nad neuvěřitelnými kousky mistra kouzelníka.

 

Obrazek

 

      A potom již následovaly dětmi oblíbené soutěže. Začali jsme jízdou na odstrkovadlech. Potom si děti mohly změřit své síly v chůzi po "kyblíčcích" a točení obručí kolem pasu. Další soutěž jsme nazvali "čtyřnožka". Závodilo se ve dvojicích s dospělákem. Koleny se chytla přes metr dlouhá kulatá pěnová tyč a úkolem bylo v co nejkratším čase ji pronést slalomem do cíle. U této soutěže jsme se velice nasmáli, když někteří dospěláci s dětmi vytvářeli šestinožky nebo dokonce osminožky, když soutěžili zároveň celé čtyřčlenné rodiny. V poslední soutěži děti kutálely slalomem veliké balony.

 Obrazek

     Po veselém soutěžení následovalo neméně oblíbené losování naší bohaté tomboly.

 Obrazek

     Losování skončilo po páté hodině a protože program již trval více než tři hodiny maminky s menšími dětmi se postupně odebraly k domovu. Na děti a rodiče, kteří zůstali však čekala další překvapení. Nejprve následovalo několikeré sbírání bonbonů, lízátek a  žvýkaček  rozházených po sále a potom jsme odstříhali balónkovou výzdobu a rozdali ji dětem.  Věříme, že se nám karneval vydařil a už se těšíme na další rok.

  Obrazek

  další foto zde ...

z karnevalu máme i krátké video - jukněte do naší  

   videogalerie  

 

 

 zvláštní poděkování patří

 

panu Miloši Bednářovi - kouzelníkovi

za přenádherné vystoupení, které upoutalo nejenom děti, ale všechny přítomné dospěláky

 

paní Drahomíře Lehké

která se nemalou měrou zasloužila o tak krásnou a bohatou tombolu

a

 

 všem kteří se podíleli na přípravě i vlastním průběhu karnevalu

 

!!!    D Ě K U J E M E   !!!